четвер, 31 травня 2018 р.

Шкільний дзвоник







                 Ось і весна  вже  наситила  теплом і щирістю погожих днів,  заквітчала землю  різноколірними барвами квітів та соковитою зеленою травою. І сьогодні, в день свята останнього дзвоника   наснажила   учнівські душі  світлими почуттями та  мріями.  А  травневий  день по справжньому   буянить  зеленими травами , квітами  та сонячним  золотим промінням . Повітря  напоєне пахощами різноманітних квітів і тільки  інколи весняні громи вшановували  розквіт зеленої природи.




            В такий чудовий, по- весняному  життєрадісний день,  проходило свято останнього дзвоника в Княжолуцькій загально – освітній школі  І-ІІІ ступенів.
По святковому  одягнені  , з різноколірними букетами квітів в руках , учні  разом з учителями, батьками та  гостями  підбивали підсумки  навчального року.








          На святі останнього дзвоника   були присутні  отці  мітрофорний  протоієрей  Олег Фесняк села Княжолука , церкви Святої Мучениці Параскеви -  П’ятниці та  отець  протоієрей  Ярослав Савка  храму Дмитрія Української   Греко  - Католицької Церкви, сільський голова.






         Розпочав  свято директор школи Михайло Пенгрин, який   розповів про досягнення  учнів у навчанні протягом року та їх успішність, а також  кращим учням школи   вручив грамоти  за  учнівські  досягнення,  за  участь в олімпіадах, змаганнях  на  місцевому , районному та обласних рівнях.






        Отці  храмів села Олег Фесняк та Ярослав Савка  прочитали спільну молитву , освятили учнів водицею ,вручили всім присутнім образки  та благословили  в дорогу знань випускників школи , побажали  доброго відпочинку учням та вчителям під час літніх канікул.




      Невимовна краса весни постала  в цей святковий день,  запах  цвіту  акації, черемхи, конвалії , лілії .  І ця  прекрасна пора року , як ніяка інша,  дарує  сьогодні  всім  духовну та фізичну силу.





Шкільний дзвоник
Дзвоник  комусь  востаннє  пролунає,
Хтось з учнів вперше  випускників школи
В майбутнє  шанобливо проводжає.
На згадку про шкільні будні
На груди  сині незабудки їм чіпляє.
Пісні і вірші   теж  співає і розповідає.
І подарунки  кожен із малят  тримає,
Для тих, хто  за парту  у школі
Вже більше  не сідає.
Прощальна музика лунає
І вальс випускників кружляє.
І дзвін в малечі  сильніше  ще лунає
У дорогу, у майбуття
Випускників   закликає.

Іван Проців

понеділок, 28 травня 2018 р.

Трійці





         В суботу на перед дня  свята  трійці, тобто в суботу  ввечері,  квітчають свої будинки  гіллям липи, перед  дверима будівель, на воротах, а також в загороді де росте городина ставлять гілля зеленої липи. Цей день  називають зеленою суботою. А також в зелену суботу заносять  до будинків   зрубане гілля липи, які  є оберегом родини і будинку від всіх   негараздів.


       Українська назва християнського свята  Трійці, що відзначається на п’ятдесятий  день після  Пасхи,  має назву Зелені свята. Саме на Зелені свята , як після Пасхи,  провідують  померли родичів, могили  яких також  уквітчали  зеленим гіллям липи.



       Під час Богослужіння  отець Олег Фесняк  освятив зілля . Адже Господь  і заснував  для нас  храми, щоб  з їх допомогою  освячувались  прихожани   та відповідно все навколо. Цей день особливий  не лише в літургічному календареві  та історії Церкви, а й унікальний  в історії всього людства. За традицією  у день Святої Трійці прихожани принесли  безліч різноманітних квітів для посвяти, а зелено-золотистий колір   церковних шат  священика  символізував життєдайну і оновлюючу силу  Святого Духа. Свята вода  надає  їм цілющі і захисні властивості. Тому освячений букет квітів  не викидається, а зберігається.


      Після  святкового недільного богослужіння  прихожани  села Княжолука за  давньою  традицією  зібралися  на сільському  кладовищі на  панахиду  за всіх померлих.



     Вперше отці   Олег Фесняк  храму  Святої Мучениці Параскеви – П’ятниці Української Православної Церкви  Київського Патріархату та  Ярослав Савка храму Дмитрія Української  Греко - Католицької  Церкви  провели спільну панахиду за померлих.






      І будьмо впевнені, що спільна молитва буде вислухана, бо сам Ісус Христос сказав: «де двоє або троє зібрані  в моє ім’я , там я серед них»( Мт.18,20). Тими словами  Христос  обіцяє об’єднаним громадам  Свою постійну присутність. Тож і щаслива та громада , царем якої є Господь.  Громада , яка бажає , щоб у ній царював Бог, не тільки спільно молиться, але щонеділі і у свята  спільно віддає честь Богові через свою участь у святій Літургії. Саме тоді  Господь  стає не тільки  царем   усієї  громади , але й царем кожного серця прихожанина. Спільна молитва усієї громади  виховує молоде покоління  в  любові до Бога , до батьків, до ближніх.  І це покоління виросте добрими  християнами, добрими  членами сімї , народу .






      В проведенні  панахиди  взяли участь отці  Української Православної Церкви Київського  Патріархату   мітрофорний  протоієрей   Ігор  Дарвай- село Шевченково,  церква  Преподобної Параскеви Сербської та село Новошин, церква  Святителя Василя Великого   та  отець Ігор Буджан - село  Солуків.





    Після проведення спільної панахиди  отці провели молитви на могилах протоієрея   Михайла Довжанського,  Василя Путька   та  учасника бойових дій Ігоря Денисіва.




Трійці
Сьогодні  в храмі ти стоїш,
Тихенько молишся і Господа благаєш,
І  спів церковний голосно лунає,
Душевно  свято  Трійці прославляє.
Проллється Божа Благодать
На всіх мирян  і їх родини.
І будуть  всі щасливі на землі,
Благословенні  Богом
У справах  й починаннях.

Іван Проців