пʼятниця, 30 серпня 2019 р.

Доля українських моряків



Моряки України - чекаємо на виконання рішення :

"Негайно звільнити та повернути в Україну утримувані Росією екіпажі українських військових кораблів «Нікополь», «Бердянськ», «Яни Капу», а також самі кораблі. В суботу, 25 травня, у німецькому Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права (ІnternationalTribunal for the Law of the Sea, ITLOS) оголосив про застосування тимчасових заходів до Російської Федерації стосовно порушення нею імунітетів трьох українських військових кораблів та 24 членів їхніх екіпажів. Рішення суду підтримали 19 суддів Трибуналу. Проти проголосував один".

 Керченська протока
Хвилі   в   морі  бушували
І біду українцям віщували.
Два  катери  «Бердянськ» і «Нікополь»
Та рейдовий  буксир  «Яни Капи»
З  Одеси  в порт « Маріуполь» мчали
І води   моря  ніжно обіймали.
В нейтральні води  Керчі
Вже зайшли,
Диспетчеру Росії
Про  рейд  плановий  доповіли.
Та він  про це  ігнорував
І катери  в полон загнав.
І наказав  «цар матушки»  московії
По моряках і катерах  стріляти.
Російські літаки в повітрі,
Мов круки закружляли
І вражі  постріли  пішли,
Щоб українських моряків
Та  катери   з  повітря замести.
«Дон» окупанти
На таран погнали
На  рейдового буксира
«Яни Капи» направляли
Йому і ходу не давали.
І миттю хвилі в морі піднялися
Удар що сили загримів,
Двигун в буксирі  занімів.
Щоб  українці знали ,
«царю московії»  не дошкуляли,
Двадцять  чотири,
Всіх моряків  в полон  загнали.
Питали й глузували
Та   віру в Україну не  зламали.
То ж  знай : «Москальський  кате»
Не довго будеш ти
На водах  України царювати.
Ми не дамо Україну потоптати.
Про що в майбутньому,
Перед потомками
Будеш відповідати.
Вірш присвячений  Богдану Небелиці Командир військового катеру «Нікополь» атакованого Росією 25.11.2018 року та його побратимам.
У 2014 році командир   атакованого Росією корабля «Нікополь» серед курсантів Академії   ім.. Нахімова в Севастополі, що співали гімн України при захопленні Севастополя Росії.

Автор Іван Проців


четвер, 29 серпня 2019 р.

День пам’яті захисників України


         Саме сьогодні 29 серпня в перші  , ще по літньому теплі  дні осені всі українці  вшановують пам’ять  тих, хто віддав своє життя  захищаючи Україну , які загинули в боротьбі  за її незалежність, суверенітет  і територіальну цілісність .А також віддали шану тим воїнам, які і сьогодні на передовій на сході України Донецької та Луганської областей  охороняють   рідні землі  від   московських загарбників.

… За Україну ви полягли,
За неї життя віддали.
Ви так мало прожили
За  те , що Україну любили.

Роки молоді вас не лякали,
Коли  форми військові вдягали,
А рідні за вами дороги вмивали
Гіркими своїми сльозами.

У вас мета була одна
На сході України
Негайно і миттєво
Зупинити москаля.

Та сили тут були нерівні,
Щоб землі боронити рідні.
Московія готовилась щоднини,
Щоб захопити  землі   України.

Але ж  ви все зробили,
Ви  москаля  на землях рідних
Луганська і Донецька зупинили,
Щоб далі  землі не кришили.

Не всім із вас щастило,
Щоб рідні вдома вас зустріли.
Та українці  вже  готові всі ставати,
Щоб  вам в бою допомагати.

Десятиліття  пробігали,
Як  московіти    Україну розтягали
Та  більш  під ноги  Україна  їй  не ляже
І це сьогодні  вже  усім докаже.
Автор Іван Проців



субота, 24 серпня 2019 р.

Двадцять восьма річниця Дня незалежності України


       До Дня Прапора  господарі села Княжолука причепурили свої господарства та  подбали  про встановлення в них  прапорів  України.


       Сьогодні  24 серпня  для українців надзвичайно важливе свято,  це свято  двадцять восьмої річниці Дня незалежності України.




       Ще 17 березня 1991 року  за наполяганням  Народного Руху  Україні було проведено республіканське  консультативне опитування : « чи згодні ви, щоб  Україна була в складі Союзу Суверенних Республік  на підставі Декларації про державний суверенітет України»  тобто  під час проведення  Всесоюзного референдуму про збереження СРСР  . Позитивно на нього відповіли більше 80%  опитаних. І це був перший крок до незалежності. А 5 червня 1992 року  Верховна Рада України прийняла Постанову святкувати   День незалежності України  щорічно 24 серпня .


     Щорічно 24 серпня  жителі села Княжолука, що на Прикарпатті  спільно з протоієреєм Олегом Фесняком Храму Святої Мучениці Параскеви - П’ятниці Української Православної Церкви  проводять святкове  Богослужіння  з вшануванням Дня незалежності України  та відправляють панахиду біля могили Січових стрільців та пам’ятного знаку Небесної Сотні. День незалежності важливий для кожної країни, а для  українців  надто дуже  довго очікуваний. І сьогодні українці придають дуже важливе значення  щодо святкування Дня незалежності.
       Після  Панахиди  протоієрей Олег Фесняк  в своїй промові  згадав тих хто загинув  та тих хто сьогодні  захищають незалежність нашої України від російського окупанта.  Він та сільський голова Віктор Мальон подякували присутнім та учасникам святкової програми .
      Під керівництвом завідувача сільським клубом Марії Мальон , художнього керівника Марії  Дидяк, працівників сільської бібліотеки Марії Бабінчук та Любов Яремко , ведучої програму Іванни Кобинець-Мальон  звучали пісні та вірші у виконанні  народного аматорського фольклорно-етногрфічного колективу «Барви Прикарпаття» , молодшої вокальної групи сільського клубу, вірші учасників  гуртків сільського клубу та сільської бібліотеки.
Я люблю  тебе безмірно
І кохаю тебе вірно.
Все, що в  серці  залягло,
То для тебе все дано.

І  від тебе  маю вдачу,
Ти даєш мені  любов гарячу
І наснагу  жити і творити
Та без крил у небеса летіти.

І що днини, що хвилини,
Вірю у вільну Україну,
У нескорену, незламну ,
У  мільйонну,  многогранну.

Автор Іван Проців



Святе Причастя першокласників


         


        З перших днів народження дитини протоієрей Олег Фесняк  храму Святої Мучениці Параскеви - П’ятниці Української Православної Церкви в селі Княжолука , що на Долинщині старається обвити  та обійняти  її  церковною  рятівною благодаттю.




       Саме цю маленьку новонароджену дитину ми спільно привчаємо щоб вона вже з перших годин  отримала досвід  благодатного життя з Богом . Привести дитя до Христа та познайомити з ним.

      Благодатна дія Святих Таїнств Церкви і є джерелом цілющих ліків. Сьогодні  до Причастя  діти одягнуті скромно, але святково. Дівчатка на голови одягнули віночки, а платтячка походження нареченої. І це, що  закладається   священнослужителем  та батьками , залишиться з ними  назавжди. Святе Причастя  і є «Таїнством таїнств», яке має велике значення в житті Церкви та кожного християнина, є основою та фундаментом  Церкви, без чого неможливе її існування.




    В храм на перше  Причастя  дітей, які вже першого вересня переступлять поріг першого  класу  загально - освітньої школи ІІІ ст.. села Княжолука  прибули батьки, хресні, дідусі, бабусі. Вони  своєю присутністю  створили святкову атмосферу для  першокласників.



До отця духовного,
Сьогодні поспішаєш,
Про  таїнство покаяння  вступаєш
Коли на це, ти тільки  волю маєш.
Із страхом , вірою й любвю
Святе Причастя ти приймаєш
І про свої гріхи йому розповідаєш.
Та щире каяння у них  приймаєш
Із серця заздрощі , гнів і  злість
В душі у себе виганяєш.
І в мирі із  собою  на завжди
Із  кожним бути ти бажаєш.
Святе Причастя душу очищає
Від скоєння гріхів її звільняє.
І гідним Господу  ти станеш
І душу  свою -  ти не згубиш
І повз погибелі пройдеш
В молитві й з Богом
Шлях життєвий свій пройдеш.

Автор Іван Проців


понеділок, 19 серпня 2019 р.

Спас



      


  Сьогодні 19 серпня в таку прекрасну теплу днину княжолучани зібравши фрукти, трави, мед, овочі, свічечку в чудові кошички поспішали  на святкове Богослужіння Спаса, на перше  релігійне  осіннє  свято до храму  Святої Мучениці Параскеви - П’ятниці  Української Православної Церкви в селі Княжолука  , яке розташоване  на Долинщині в Прикарпатському краю . 



Після  Богослужіння  протоієрей  храму Олег Фесняк  почав   посвяту принесених   дарів природи. Особливо чикали, коли освятяться яблука, адже із більшості   до цього ж дня їх не їли. Ця заборона  в основному стосується жінок, у яких померли діти та дівчат, які залишились без матерів. 


Після повернення  з храму господарі  обходять пасіку та сад, а потім родина сідає до столу  Спасового  обіду, який переважно складається з  борошняних та овочевих страв, яблук , фруктів,  фруктового вина. Цей день Спаса  співпадає в Успенський піст. Свято - означає настання  осені і перетворення  природи.








Велике свято -  Яблуневий Спас
Який що року  і  тієї ж днини
Приходить до кожної,
Християнської родини.
І Богу дякуємо  ми за те,
Що  Він дари природи нам дає -
Яблука, груші , сливи
Щоби щасливими  були
Українські всі  родини.
І сили , кожному старається додати,
Щоби    дари фруктові
Родили  великі і  багаті.




Автор Іван Проців