неділя, 24 листопада 2019 р.

Панахида приурочена Дню пам’яті жертв Голодомору - геноциду українського народу


Сьогодні  після недільного Богослужіння протоієрей Олег Фесняк храму святої Мучениці - Параскеви П'ятниці  Української Православної Церкви  біля могили Січових стрільців  відслужив панахиду приурочену  Дню  Гідності і Свободи  та Дню памяті жертв  Голодомору - геноциду



 В своїй промові протоієрей  згадав  всіх тих, хто загинув у тяжкі часи  для України, тих  хто боровся і продовжує боротися за нашу суверенну Державу, тих кого вивозили з рідного  дому за межі своєї Батьківщини, а також тих хто так і не повернувся більше  до свого рідного  дому.









Автор Іван Проців

субота, 23 листопада 2019 р.

Поминальний день жертв голодомору-геноциду 3

Поминальний день жертв голодомору-геноциду 2

Поминальний день жертв голодомору-геноциду 1

Поминальний день жертв голодомору - геноциду.


      Сьогодні на Долинщині  сумно і похмуро. День в очікуванні зими. Навкруг дерева зовсім голі та покриті льодяним  дощем. Тільки по де куди стоять стрункі , зелені смереки , поряд з ними долиняни. Осінні золотисто-червоні  барви стали темно- сірими. День надто короткий і ніч швидко  наступає на землю.




      Для нас українців  найбільш  болюче та  жалобне  відзначення  дня  23 листопада  - Дня памяті  жертв голодомору 1932-1933 років. І ми сьогодні своєю позицією та поступками твердо повинні доказувати , а саме не мовчати  , а говорити правду , бо це зло, яке було в житті українців, ми не повинні приховувати з метою , щоб наше молоде покоління  знало і не забували, як  наші побратими стали   жертвами Голодомору-геноциду,  коли було знищено руками московітів понад чотири мільйони українців.

Саме сьогодні про згадку  роковин трагедії було проведено віче  районним відділом культури  з присутністю священнослужителями Долинщини біля пам’ятного Хреста Голодомору міста Долина. В цей час скорботи  вони відслужили поминальну панахиду за мільйони померлих українців від голоду . А також своєю  художньою творчістю та піснями  колективи  Прикарпатського краю  тут  відтворювали  жахи знищення українського народу  російською імперією.


Серед присутніх слід відзначити народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Барви Прикарпаття» під керівництвом художнього керівника Марії Дидяк та завідувача сільським клубом Марії  Мальон. На завершенні відзначення дня памяті Голодомору-геноциду присутні  один  за одним підходили до Хреста Голодомору і ставили запалені свічі.

Автор Іван Проців


четвер, 21 листопада 2019 р.

День Святого Михаїла


…А постать , мов жива,
Свята і дорога.
І кожен, хто повз нього  йде,
Низько вклоняється
Й молитву Богу шле…

  Небо на дворі  затягнуло сірими клубчастими хмарами . Дні де далі стають  холоднішими та коротшими. А нескінченні вечори тягнуться дуже довго. Саме  виглядав таким сьогоднішній день 21 листопада  - День  Святого Михаїла.       Але ця прохолодна погода не завадила вірянам села Княжолука  взяти у часть  в святковому Богослужінню - День Святого Михаїла, або  Собор святого архистратига Михаїла та всіх Небесних сил.
                                                               Богослужіння в храмі Святої Мучениці Параскеви - П’ятниці Української Православної Церкви відслужив  протоієрей Олег Фесняк.  Саме церква  сьогодні  вшановує собор людей на землі, які ці сили прославляють. З давен  давно наші предки  шанували  Святого Михаїла в Київській Русі  -  він був покровителем князів, які зображували архангела на гербах Києва.

 Після святкового Богослужіння  учасники церковного хору разом  з дяком Григорієм Сич  побували на сільському кладовищі на могилі отця Михайла Довжанського. Тут вони відслужили панахиду та вшанували його пам'ять в день його  Ангела Михаїла.  Прожиті  дні  служіння Богові   протоієрея Михайла Довжанського назавжди  залишилися у серцях вірян села Княжолука , що на Прикарпатті .
…Памятний знак височіє.
Духовний шлях
Отця Михайла Довжанського
В серцях у кожного жевріє.
Благословенний шлях його
У вічності й надії….
Автор Іван Проців


День Гідності та Свободи


      На дворі панувала  прохолодна , дощова  та сумна похмура пора  пізньої осені. Наступають   похмурі туманні дні, а по небу пливуть темні грозові хмари. По де куди пролітають  холодні дощові крапельки. 


Саме  сьогоднішній день відповідає дням суму та пам’ятним дням  -   Пам’ятний День Гідності  і  Свободи, це день   вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті   Героїв Небесної  Сотні з метою  увічнення великої людської, громадянської  і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким  змінено хід історії  нашої  України , гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції  в листопаді місяці 2013 року  по лютий  місяць 2014 року. Вони захищали   ідеали демократії , відстоюючи права і свободи людини та Європейське майбутнє  нашої   України. Після завершення святкового Богослужіння  «Дня  Святого Михаїла»   протоієреєм  Олегом Фесняком в храмі Святої Мучениці Параскеви П’ятниці  села Княжолука вірячи,  учасники церковного хору та учасники   народного аматорського фольклорно етнографічного колективу «Барви Прикарпаття» разом з дяком Григорієм Сич відслужили панахиду біля  пам’ятного знаку Небесна Сотня. 


У відзначенні дня памяті  Небесної сотні взяла участь завідуюча сільським клубом Марія Мальон. Після завершення  Панахиди у виконанні  членів народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Барви Прикарпаття» звучали патріотичні пісні.

… Земля  повсюди
Знесилена і спопелена
Уродить  буйну  скрізь пшеницю
Й відновить воду  у  криниці.
Брат з братом долю  поєднає,
Коли  москаль у полі  ізконає.
І Бог  Україну  благословить на вік,
Візьме її в обійми і дасть їй лік….




Автор Іван Проців

субота, 16 листопада 2019 р.

Художня майстерність на Прикарпатті Ярослава Лазоришина


Народився і проживає Ярослав в Прикарпатському краю , що на Долинщині в селі Княжолука. З свого  дитинства  він захоплювався  фотографією та малюванням. В  1969 році вступив до Долинської художньої школи,  повнийй курс  якої закінив в 1973 році. 



Після закінчення  Долинської середньої  школи №2 вступив до Рагатинського ветеринарного технікуму. Здобувши  спеціальність ветеринара  його любов до  художнього малювання  не покидала. Більшість  його робочого часу протягом трудової діяльності  , як на виробництвах так і побуті не покидала від  художнього малювання.
  Ярослав виконав чи мало  художніх малюнків та художніх витворів .  Він в 2016 році розмалював  класні  кімнати для учнів молодших класів у новозбудованій   Княжолуцькій ЗОШ  І-ІІІ ст. села Княжолука .  В 2012 році   намалював ікони  святих  на зовнішніх сторонах новозбудованої дзвіниці   храму Святої Мучениці Параскеви - П’ятниці УПЦ КП  села Княжолука . 










А також  малював  ікони на стінах дзвіниці   храму Дмитрія Української Греко-Католицької Церкви села Княжолука з 2017р.-2018р.-2019р  -   святий Методій; святий Василій Великий; святий Кирил.



В 2000 році в своєму житловому будинку   встановив своїми руками обігріваючий  камін з кафелю.

 В 2015 році  намальовану  ікону Божої матері і подарува дочці Тетяні. 

Та на цьому  не спиняється, він  продовжує  своїми руками творити нові художні витвори.

…Господь усіх питає,
За доброту всім  щастя посилає,
Смиренним Благодать
Віддати поспішає….
Автор Іван Проців