неділя, 19 серпня 2018 р.

Преображення Господнє


     

   Сьогодні вранці  відчутно особливу прохолоду. Перше осіннє свято - Преображення  Господнє.  Хоч сонце  все ще яскраво світить, але вже не гріє по-літньому. Вітер по-іншому колише скроні дерев, а небо  ніби стало ближче до землі.  Повітря наповнене осінніми пахощами стиглих, рум’яних  яблук та золотистих груш , яскраво - червоних ягід шипшини , різнобарвних  осінніх квітів, гронами горобини та  китицями солодкого винограду.

    Саме таким здавався зранку недільний  день , коли прихожани села Княжолуки поспішали на Богослужіння до  храмів   Святої Мучениці Параскеви П’ятниці Української Православної Церкви Київського Патріархату  та храму Дмитрія Української Греко-Католицької Церкви  села Княжолуки де їх  чекали отці  Олег Фесняк та Ярослав Савка.

     Це свято належить  до знаменних дат церковного календаря.  В храмах  проводились  Служби Божі  та співали канони, отці  одягались  в урочисті фелони. Це свято  відзначається під час Успенського  Посту. В цей день Ісус Христос разом  зі своїми учнями піднявся на вершину гори Фавор  і в цей час  посеред ночі  миттєво спалахнуло  дивовижне сяйво, це їхній учитель здіймався на небеса. Всевишній повістив , що Ісус на землі  є  намісником Бога , що і переконало присутніх  у надприродній місії Христа -  об’єднання  земних і небесних  начал, що і дало назву свята  - Преображення Господнє. Цьому святу  присвячено безліч народних  традицій та звичаїв. Його  повязують з початком осені. В церковному календарі на цей день припадає    - Яблуневий Спас.

   На свято Спаса традиційно  прийнято  освячувати яблука та пригощати  людей в пам'ять  про всіх загиблих. І чим щедріше  нагодувати  смачними плодами , тим краще ставлення  Господа до померлих.  Після освячення яблук, одне яблуко розділяють на  кількість членів сім´ї  кожен повинен скуштувати його.



Немає коментарів:

Дописати коментар