неділя, 10 березня 2019 р.

205 річниця з дня народження Т.Г.Шевченка


     

       В сільському клубі  свято  Кобзаря розпочав  протоієрей  Олег Фесняк храму  села Княжолуки  Святої Мучениці Параскеви - П’ятниці Української Православної Церкви Київського Патріархату. В своєму виступі він наголосив , що   творчість  поета  має світове значення. Про нього , як художника знають не всі. Однак збереглося його безліч робіт. 1860 році  Імператорська Академія  мистецтва удостоїла Шевченка  звання  Академік гравіювання за виконану ним роботу по картині Рембрандта  «Притча про робітників на винограднику». Він у своїх творах  випромінював  на скривджених всю силу  великої любові, море ніжності, а трагедію  сироти або вдови  підносив на рівень світової трагедії. Шевченко   дійсно вийшов  з народу і жив з ним,  і був  нерозривно зв’язаний з ними  всіма своїми думками  та почуттями.





Віктор  Мальон - сільський голова, доповнив, що  творчість Кобзаря  є найвидатнішим  всеєвропейським  і світовим явищем.  Його творчість  цінують і поважають скрізь. Адже він першим  в історії порушив  тисячолітню німоту  соціальних низів. Шевченко завжди був проти  будь -  яких обмежень. І вважав  здобутки  любої національної культури  є здобутками всього людства.
     Після вступних  слів до свята Кобзаря  протоієрей  Олег Фесняк храму    Святої Мучениці Параскеви - П’ятниці відправив панахиду  в присутності учасників свята   та  аматорів художньої творчості  села Княжолука.

    Ведучі святкової програми   Марія Бабінчук та Іванна Кобинець  вміло  і творчо  єднали  народну мудрість та творчий шлях  поета .





   Після завершення святкової програми  присутні дякували всім виконавцям  програми  за їх  творчі здібності:
- народному аматорському фольклорно етнографічному колективу села  «Барви Прикарпаття» під керівництвом Марії Дидяк у їхньому виконанні  звучали пісні  «Червона калина», «Думи мої», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Тополя», «Заповіт» , «Над землею туман» у виконанні солістки Марії Дидяк;

- гурткам  художнього  читання під керівництвом   Марії Мальон - завідувача  сільського  клубу , Надії Маслій  - педагогу  Княжолуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.. ,  Любов Яремко та Марії Бабінчук - працівників сільської  бібліотеки.
  У виконанні  Марії Лабутіної звучала пісня  «Моя земля, моя країна»,  Анжеліки Лабутіної  «Квітуча Україна» та «А я просто українка» , Голуб Юлії «Маки червоні» та «Рідний край», Кальмук Соломії «Українка».
 У виконанні  Арсена Мосонь вірш  «Садок вишневий коло хати»,  Іванни Кобинець «Наймичка» та «Розрита могила»  Зоряни Гайнюк «Причинна», Вікторії  Кібель «Маленькій  Мар’яні»
У виконанні драматичного гуртка  сценка - колаж «Тополя»
…Бо  не в подобі Україна,
Її народ і мова солов’їна,
Бо краще «Новоросія» назвати,
Так добре буде
Москалеві царювати.
Твої слова  Тарасе
Підтвердили,
Що чужоземці
Народ України
Завжди гнобили!
І сотні літ проходить,
А  «нечисть» з України
Не виходить. ….
Іван Проців


Немає коментарів:

Дописати коментар