четвер, 16 травня 2019 р.

День вишиванки



… Соловейко над ставком
Пісеньку співає,
У вишневому саду
Мати доні рушник вишиває
Нитки підбирає,
І на білім полотні
Хрестиком дрібненьким
Узор викладає. …

Спочатку традиція , а сьогодні День вишиванки. Вшанування української вишивки і надихнуло на  відзначення Дня  вишиванки. Це свято  народилося в Україні  завдяки студентським та викладацьким  колам, яке відзначається понад  десять років. Ініціатором  заснування  свята Дня вишиванки  ще в 2006 році стала  студентка  Чернівецького національного університету  Леся Воронюк.     
           І вже в 2013 році це свято набрало державності. Однак історія вишиванки  в Україні народилося кілька сотень років  тому. Ще з давніх часів у кожному  із куточків України  збереглася своя техніка вишивання, підбирання кольорів та орнаменту. В своїх малюнках та візирунках  завдяки вишиванок наші предки  старалися передати свою любов  до близьких, , сім'ї , родини , батьківщини…. Саме  День вишиванки  - стало одним  із свят, щодо збереження    українських  національних цінностей та їх популяризація.  Саме це і стосується  княжолучан , які проживають в підніжжі гір Карпат, що на Долинщині.  Українські різноколірні 
вишиванки  стали  оберегом  та символом краси . І сьогодні, щоб  бути учасником цього  свята, кожен українець, який живе  не залежно в якій країні  старається надягнути вишиванку протягом дня. Саме в ній він може просто прогулятися, відправитися на роботу чи стати учасником  флешмобу  або  марафоСну , чи … .

… Нитки різнокольорові,
Щоб дочка завжди була
Щирою до волі.
Свою долю поєднала,
На рушник весільний стала.
Онучат бабусі привела
І сама щасливою була
Й діточок доглядати.


Автор Іван Проців


Немає коментарів:

Дописати коментар