вівторок, 15 жовтня 2019 р.

60 років дня смерті Степана Бандери



   На дворі чудовий день осені. Вулична температура понад тридцять градусів плюс та мальовничий рай  Прикарпатського краю. Саме таким став знаменний день  15 жовтня - день 60-ї річниці дня смерті Героя України  Степана Бандери. Їдучи по дорозі з села Княжолука , яке розташоване в підніжжі гір Карпат нас зустрічали по обабіч доріг дерева, які  накинули золоті одежинки зі стрімко падаючих  жовтіючих  листочків. Так починалась легендарна подорож  парафіян, членів церковного хору  та протоієрея Олега Фесняка храму Святої Мучениці Параскеви - П’ятниці Української Православної Церкви  на панахиду в село Старий Угринів  колишнього Калуського повіту, Станіславської області  (тепер Калуського району, Івано-Франківської області) приурочену до 60-ї річниці дня смерті Героя України  Степана Бандери. Спільну Панахиду біля пам’ятника  Степана Бандери провели  отець Олег Фесняк,  отець Богдан Заставицький храму  Преображення Господнє  село Новиця Калуського району та отець Ігор Буджан  храму Святиня Миколая село  Солуків та храму  Воскресення Христового село  Діброва. А по завершенню панахиди  писутніх зустріли екскурсоводи  Історико-меморіального музею  Степана Бандери  Марія Кринична та  Ольга Чалій.



   Завдяки їм присутні дізналися  про те,  що Степан народився 01.01.1909 року в родині греко-католицького священика , навчався  у Стрийській гімназії на Львівщині з 1919-1927 роки, а в 1922 році вже став членом Пласту. В 1928 році  отримав призначення у відділ розвідки, а згодом відділ пропаганди. В 1929 році вступив в організацію  Українських Націоналістів і з 1931 року член  Крайової екзекутиви  ОУН. За свої знання та  професійність  його часто переслідували окупаційні власті  та  арештовували. Саме  його організаційна діяльність  занепокої ла  керівництво СРСР  і 15.10.1959 року у Мюнхені агент КДБ Богдан Шташинський вбив Степана пострілом  з пістолету.



  Також побували в батьківському будинку Степана. Ознайомилися  з власними речами родини та дізналися про його родину їх проживання , походження , а також  захоронення тіл після  їх смерті.



 Присутні дякували екскурсоводам за те, що отримали від дуже багато цікавого про життєвий шлях Героя України Степана Бандери.
…Любий мій сину,
Люби Україну.
Якщо я  й загину,
Не плач  любий сину
Та знай і пам’ятай,
Що все цього варто
За ради України
І сина померти….
Автор Іван Проців

Немає коментарів:

Дописати коментар