понеділок, 14 жовтня 2019 р.

Покрови - День захисника Вітчизни




Свято Покрови  на січі було найвеличнішим. Адже козаки  Пресвяту Богородицю вважали  своєю заступницею та захисницею. Вони твердо вірили  в її силу і не похитніть. Сьгодні українське козацтво  має надзвичайно велику історію.  Вже з 1449 року  були перші згадки про українське козацтво, саме тоді, коли  запорожські козаки визволили з полону  турецько-морської галереї  своїх побратимів. З 2014 року  14 жовтня українці вважають  і  святкують  цей день , як день  створення Української повстанської армії .



  Зранку в храмах села Княжолука , що на Прикарпатті  розпочались  святкові Богослужіння  Покрови  в храмі «Святої Мучениці Параскеви - П’ятниці»  Української Православної Церкви Київсьвкого Патріархату та  «Дмитрія»  Української  Греко  - Католицької Церкви  села Княжолука   протоієреєм Олегом Фесняком та Ігорем Ліпчанським    , а після  ранішнього  Богослужіння в храмах парафіяни двох конфесій  відправили спільну панахиду  присвячену Покрови та  Дню захисника Вітчизни біля могили Січових стрільців та пам'ятного знаку Небесній сотні.



  Слід також нагадати , що парафіяни  села не забувають про побратимів на сході України, які захищають мир і спокій нашого народу від московських загарбників, які понад п’ять років на землях України несуть смерть і неспокій нашому народу . Парафіяни храму  зібрали   пожертви на  підтримку військових  і зібрані кошти передали їм через капиланів  Івано - Франківської єпархії  Української Православної Церкви. За внесок релігійної громади  Отець Олег Фесняк  зачитав Благословенну грамоту -  подяку  від  старшого капелана  ОК «Захід» Івана Краховецького  та подяку від капелана Федіра Мороза.

 Після завершення  Панахиди отці Олег Фесняк та Ігор Ліпчинський  подякували присутнім за їх щирість та прихильність до подій   минулого та сьогодення українського народу у боротьбі за  суверенність своєї Держави.
  В святковій програмі взяли участь церковна недільна школа під керівництвом протоієрея Олега Фесняка та педагогів місцевої школи Ольги Бойченко та Івана Титиша. У виконанні народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Барви Прикарпаття»  клубу села Княжолука під керівництвом художнього керівника  Марії Дидяк та завідувача сільським клубом Марії Мальон звучали українські  патріотичні пісні.
…Одна у нас хата,одна у нас мати,
Земля й Україна  багата.
Родина велика росла -
Схід  й Захід України
Єдина сім’я .
Та біда привела москаля
І миттю спопелилась земля.
Замість зерна у поля
Зброя  лягла москаля.
Зерно злоби зростає,
Поки москаль в полі гуляє. …

Автор Іван Проців


Немає коментарів:

Дописати коментар