понеділок, 29 серпня 2022 р.

В ім'я па'мяті протоієрея отця Іллі Собчака

 


   Добрі духовні справи не забутні. Більше пяти десятків років, як  пішов з життя  парах Ілля Іванович Собчак. Він народився в 1885 році .

   В 1946 році протоієрей Ілля священик храму святої великомучениці Параскеви-П’ятниці,  тодішнього московського патріархату в селі Княжолука  Вигодського району Івано-Франківської області.

  Післявоєнні роки. Вони були надто важкими для отця Іллі та всього  українського народу. Радянська влада в той час на дії  Української Повстанської Армії відповідала репресивними заходами та масовими депортаціями цілих сімей , які підозрювалися у підтримці українських націоналістів, агентурній боротьбі, провокаціях та пропаганді, щоб дискредитувати  повстанців в очах місцевого населення. Особливо в 1950 році , опір УПА  поступово придушили після вбивства головнокомандувача Романа Шухевича. Однак окремі підпільники  продовжували боротьбу до 1960 року. Жертвами ідеологічного тиску стала інтелігенція та священики.  Їх вбивали та саджали в тюрми. Храми руйнували та закривали. Перетворювали на склади та спортзали. Однак  мешканці  села Княжолука  не втрачали надії на своє життя і свято вірили в Бога. Часто отець Ілля переховувався від НКВДистів. Не раз вони  його забирали і закривали  в карцері. Але він знову повертався. Отець  свято вірив в Бога, на що націлював і своїх парафіян. Переслідування та утиски часто знесилювали його.

   Протоієрей Ілля одночасно із парафією в селі Княжолука також очолював парафію в сусідньому селі Новоселиця.

   В 1948 році церква в селі Княжолука, яку очолював отець Ілля була закрита московитами. Однак церковні обряди не переставали діяти. Вони проводились в сусідніх храмах. Московським загарбникам так і не вдалося позбавити українців віри в Бога. Заборона з боку загарбників проведення релігійних обрядів за українським стилем часто переслідувалась. За що жорстоко карали священиків. Саме за це часто страждав отець Ілля. Та воля отця була сильніша  за  дії московитів.

   1965 рік. Протоієрей Ілля Собчак знесилений  важкою долею свого життя та долею  України. Загарбницькі війни та постійні  утиски окупантів давались йому у знаки. Отець часто хворіє. Недуга прикувала його до ліжка. Цього ж року Ілля Собчак помирає.

   Тіло отця похоронили на кладовищі села Княжолука. Віруючі храму на забувають про свого пароха по даний час. Постійно упорядковують його могилу , у свята запалюють свічки та приносять квіти.

     Та сьогодні  28 серпня 2022 року дуже важливий день в парафіян села храму святої великомучениці Параскеви-Пятниці  Православної Церкви України. Зранку протоієрей Олег Фесняк відслужив святкове Богослужіння Успіння Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії, а після спільно з парафіянами на сільському кладовищі на могилі отця Іллі Собчака відслужив панахиду та освятив новозбудований надгробний хрест на його могилі. Також  отець відслужив панахиду на могилах отця Михайла Довжанського та Василя Путька.

      Встановлення надгробного хреста на могилі отця Іллі Собчака проводилось за зібрані кошти парафіян храму святої великомучениці Параскеви-Пятниці ПЦУ.  

      Вічна пам'ять отцям, що упокоїлись і спочивають на сільському кладовищі села Княжолука, що належали до числа братії славної обителі та відійшли у вічність.















середа, 24 серпня 2022 р.

День незалежності України 2022

 


        Ідеологічна боротьба  Народного Руху України за перебудову стала наслідком  про те, що референдумом і опитуванням в Україні  були легітимізовані щонайменше дві різні форми союзної держави і був зроблений перший крок  до незалежності. 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР прийнята декларація про державний сувернітет України та ухвалено постанову «Про день проголошення незалежності України». В минулому, тобто в 2021 році  Україна святкувала свій ювілей незалежності – 30 років. Це роки проведення парадів на фоні українізації та державності. Армія демонструвала свої досягнення по всіх містах України, скрізь лунали українські національні пісні, які величали Батьківщину,  майоріла символіка Держави. Та це ніяк не  влаштовувало путінський режим.

          Позаду вісім років анексії Криму та частини Донецької та Луганської областей. Вісім років супротиву Української Армії проти московських загарбників. Пів року повномаштабного вторгнення російських військ на територію України. Сьогодні орківська орда зазіхала позбавити всіх досягнень України за 31 рік своєї незалежності. Однак путінський рашизм глибоко помилився. Українські Збройні Сили України дають гідну відсіч окупантам.

          Однак звуки сирен та постійні обстріли з боку рашистських окупантів не змогли завадити вшанувати День незалежності України.

           Після святочного Богослужіння протоієрей отець Олег Фесняк відслужив Молобень  біля могили Січових стрільців та пам’ятника Небесної сотні.  Разом з присутніми вшанували пам'ять полеглих, які боролися за незалежність України та дякували тим, хто героїчно боронить нашу Державу в рядах Збройних Сил України проти окупантів в російсько-українській війні.














Перше Причастя 2022

 

Сьогодні надзвичайно важливий день –Перша Сповідь та  Святе Причастя.  Важливий цей день тим, що сьогодні всі українці вшановують День незалежності України в період дій російсько-української війни.

 Саме таким видався  серпневий день мешканцям села Княжолука , що на Прикарпатті. Зранку в храмі  святої великомучениці Параскеви-П’ятниці ПЦУ протоієрей отець Олег Фесняк відслужив святкове богослужіння, а після провів Першу Сповідь та надав Перше Причастям учням першого класу Княжолуцького ліцею Долинської міської ради.

 Разом з першокласниками до храму прибули рідні батьки,  хресні батьки , бабусі й дідусі, які з  готувалися до цієї  хвилюючої події та чекали на неї з нетерпінням. Ці першокласники вперше починають  спілкування з Богом і дають Йому  обітницю пройти свій життєвий шлях, сповідуючи  християнські закони. Вони  відчували велич свята -єднання  з Господом. Від по особливому носитимуть в своїх серденьках  вогник Божої любові й Благодаті.

 Протоієрей Олег Фесняк привітав  першокласників з надзвичайно важливим днем у їхньому житті, побажав Божого Благословення і зміццнення на дорозі християнського життя. Цей день особливої радості  зустрічі першокласників з Богом, яка наповнила серденька їх і  серця близьких та рідних, зміцнює і підтримує їх.

 













пʼятниця, 19 серпня 2022 р.

Яблучний Спас 2022

 


Яблука на гілках нависають,

Надихає серпень всіх теплом,

Тепле літечко майнуло,

Після Спаса – осінь за вікном.

Дякуємо ми природі за її дари,

Що сьогодні в церкву принесли.

Богу молимся , щоб були здорові,

Ті що  в  храмі не були

І здоровими вернулись із війни.






СПАС 2022

 


     Хоча повномаштабна   російсько-українська війна триває майже пів року та по при  все віряни всієї України не забувають  і вшановують релігійне  свято Спас. Це свято  присвячене події , написаній трьома євангелістами – Марком, Лукою та Матфеєм. З переказу , що на прохання учнів Іоан Богослов написав про життя Ісуса, що не ввійшло в інші Євангелія. Учням Господь розповідав, що  його чекають страждання за гріхи людей, смерть на Хресті. На третій день після цього – Воскресіння. Свято Спас-перше осіннє свято.

      По справжньому ще на дворі теплий літній день. Віруючі  храму святої  великомучениці Параскеви -Пятниці ПЦУ в селі Княжулука  принесли для освячення яблука, виноград, сливи, груші. Протоїєрей  храму Олег Фесняк після святкового Богослужіння освятив фрукти. Вважається, що освячені фрукти мають цілющу силу.