пʼятниця, 24 лютого 2023 р.

Рік тому

 


Над ранок українці  в сні і ще бували,

Як москалі Україну  бомбами вкривали,

Все нищили, вбивали й гвалтували

І танками поперед себе,

Все  із землею порівняли.

 

Людей в полони стали брати,

Води, тепла і їжі позбавляти.

Так звані фільтри проводили,

Потім в катівні заводили

І там до смерті їх забили.

 

Маскаль нечестивий, загарбник і кат,

З почуттям кровопивці і вбивці,

До хат українських прийшли,

Майно все забрати ,

Убити І гнид  своїх  завезти.

 

Та ви московськії кати,

Біль, горе, крик і сльози принесли,

Які повік будуть лунати,

Щоб вам катам, завжди    загадати,

Як  геноцид  Україні будувати.

 

Війни  сторінки  я гортаю

І всі  жахіття розглядаю,

Катів рашистів проклинаю,

Аж часом мову забирає,

Війна і досі ще триває.









середа, 22 лютого 2023 р.

Музична спадщина


       Василь Ількович Яциняк  30.05.1952 року народження.

      Василь походить із багатодітної сімї.  Батько Яциняк Ілько Миколайович  17.02.1923 року народження , мати Яциняк  Олена Іванівна  21.12.1925 року народження, сестра Анастасія (Голуб)  04.11.1954 року народження, брати Микола 06.04.1958 року народження,  Володимир  26.04.1960 року народження та  Михайло  19.11.1962 року народження.  Народився  Василь   в селі Княжолука ( сьогодні Княжолуцький старостинський округ Долинської ОТГ) Долинського району (колишнього Вигодського)  Івано-Франківської області (колишньої Станіславської). Батько Василя робітник і був сільським  музикантом – скрипалем. Дар музиканта мав природній.  Залучивши , ще трьох синів до себе, які володіли музичними інструментами, Ілько з синами проводив  весілля в селі та на околиці Долинщини.

 У 1967 році Василь закінчив Княжолуцьку восьмирічну школу і Долинську музичну школу . Він добре володів окардионом. Музичні вподобання Василь отримав від свого батька Ілька.

 Після закінчення навчання в школі, Василь вступив до Львівського музичного училища, яке закінчив в 1971 році.

 Здобувши музичну освіту, працював  вчителем музики з 1971року по 1972 рік у Вигодській музичній школі Долинського району Івано-Франківської  області.

В 1972 році вступив до Львівської  державної консерваторії імені  Миколи Лисенка , яку закінчив в 1977 році і здобув спеціальність «хорове диригування». Після закінчення навчання  працював  хормейстером -диригентом Заслуженої хорової капели «Трембіта». З 1990 року працював викладачем  у Львівському музичному училищі. У 2002 році  створив та став директором -художнім керівником  «Галицького камерного хору», якому було  надано статус  державного професійного  колективу  обласного підпорядкування.

   Василь разом з своєю групою музикантів  в липні місяці 2007 року  прибув із Львова на свою батьківщину  і дав музичну концертну програму  в день святкування 613-ї  річниці Дня села.  Це була надзвичайно важлива святкова зустріч Василя із своїми земляками.

    В 2010 році Василь нагороджений  почесним званням «Народний артист України» і вже відомий , як успішний диригент, режисер та викладач хорів. В 2012 році  його призначено  професором Львівського національного університету імені Івана Франка, де викладає  хорове диригування на факультеті культури та мистецтв.

Галицький  академічний камерний хор під керівництвом народного артиста України Василя Яциняка – видатне явище української музичної культури і є єдиним професійним хоровим колективом  Львова, який виконує найскладніші партитури сучасної  української музики, яка містить  переконливі зразки  оживлення  національної хорової традиції  зламу ХХ-ХХІ століть.

  Василь Яциняк – музичний скарб Прикарпатського краю , який зародився і зростав в стінах  Княжолуцької восьмирічної школи, сьогодні  Княжолуцького старостинського округу, що  на Долинщині в підніжжі гір Карпат , який  досягнув висот почесного звання «Народний артист України» та  призначення  професором Львівського національного університету імені Івана Франка.

    Про свій батьківський край Василь памятає і є його  частим гостем.  В свій вільний час він приїжджає до  своєї оселі, щоб набратись чистого карпатського повітря, милуватися горами Карпатами та скупатись в гірській річці Свіча. Адже тут його рідні, друзі та пройдений шлях свого дитинства.  Тут його  завжди чекає  приємне, незабутнє та рідне серцю відчуття. Саме тут, серед гір Карпат , серед смерекових гір та схилів безліч спогадів дитинства Василя.

    Саме тут , хто приїде сюди , завжди знайде собі  місце відпочинку  в чудовому  небаченому куточку в якого перед очима, відкриється чудовий небачений світ скарбів Карпат.























понеділок, 20 лютого 2023 р.

Дев’ята річниця вшанування Дня Героїв Небесної Сотні.

 


      Щорічно двадцятого лютого українці вшановують День Героїв Небесної Сотні-людей, які повстали проти несправедливості на захист ідеалів демократії громадських прав і свобод та європейського майбутнього. У цей день згадують  про подвиги учасників  Революції гідності  2013-2014 років та вшанування пам’яті загиблих під час протестів.

     Саме з цього важливого дня , для мешканців  села Княжолука зібрались віряни храмів святої мучениці Параскеви – П’ятниці  Православної Церкви України та Дмитрія  Української Греко - Католицької Церкви України , отці храмів Олег Фесняк та Ігор Ліпчинський, працівники культурних та освітнього закладу, учні школи, староста села Галина Лужна.

    До початку відслужити панахиду , отці провели обряд освячення оновленого знаку Небесної Сотні. А після відслужили панахиду. В своїх промовах  отці  Олег Фесняк, Ігор Ліпчинський, староста Галина Лужна наголосили, що цього дня ми  зібралися , щоб вшанувати пам'ять тих героїв, якими було змінено перебіг  історії нашої держави під час подій Революції Гідності, які ціною свого життя  захищали ідеали демократії та європейське майбутнє України, права та свободу людини. Також згадали про Героїв України посмертно  територіальної громади Ігоря Денисіва, Віталія Боднарука та Володимира Шумського і вшанували хвилиною мовчання.    Щиро дякували всім учасникам ЗСУ та побратимам своєї громади , які сьогодні гідну дають відсіч загарбникам в російсько-українській війні. Завдяки їм , українці вірять в перемогу ЗСУ і світле майбутнє країни.  Велике дякую від громади за оновлення меморіальної  дошки Небесної Сотні.

        На завершення ,учні школи під керівництвом працівників культури  провели віршований та пісенний захід.

        Галина Лужна щиро дякувала всім хто взяв  участь у вшануванні  Дня Героїв Небесної Сотні.