четвер, 30 листопада 2023 р.

Осіннє диво

 


Ось і осінь пройшла,

Позаду лишила урожайні дива,

Її на порозі чекає,

Вже холодна зима.








Мистецька гордість

 

        


17.11.2023 року під такою назвою в столиці України м. Київ проходив   Всеукраїнський конкурс мистецтв під  керівництвом громадської організації «Динаміка успіху». Конкурс проходив  з метою підтримки дітей та сприяння соціальному ставленню особистості дитини, забезпеченні і реалізації її прав у громадському житті суспільства під час воєнного стану в Україні та підтримка миру та цілісності Держави; презентація  творчих досягнень підтримка  обдарованих особистостей; популяризація сучасної та народної культури, культурних цінностей та національної пам’яті  народу за для зміцнення сучасної української ідентичності; розкриття нових талантів; відродження і розвиток національної культури. В конкурсі взяли участь засновники-ювеляри  народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Барви Прикарпаття». У виконанні колективу прозвучала пісня «Приймаченько» під керівництвом художнього керівника Марії Дидяк. За підсумками високо кваліфікованих членів журі колектив отримав Гран-Прі  та нагороджений Дипломом, а художній керівник Марія Дидяк за творчу підготовку колективу нагороджена Подякою .


середа, 29 листопада 2023 р.

Цінність української культури

 


         17.11.2023 року в столиці України проходив   Всеукраїнський конкурс мистецтв  «Мистецька гордість» під  керівництвом громадської організації «Динаміка успіху». В конкурсі мистецтв брав участь Іван Проців  в номінації : «Авторська поезія». У виконанні автора прозвучала поезія «Буча». За підсумками журі Іван Проців отримав Першу премію і нагороджений Дипломом.

четвер, 23 листопада 2023 р.

Остання путь військового Романа Гринчишина

 


      Сум та біль на серці, зібрали сьогодні  на пдвірї  військового Романа Миколайовича Гринчишина 12.05.1995 р.н. всю територіальну громаду Княжолуцького старостинського округу, для проведення його в останню путь. Його загибель, супроводжується тяжким ступором, як недавно він жив, існував – і раптом його не стало. Смерть воїна, є найбільшим і найважчим випробуванням  та ударом матері Світлани та батька Миколи, покидаючи їх одинокими на завжди.

     В спогадах про Романа, залиються роки дитинства та учнівські будні в місцевій школі, служба  в рядах Української Армії, участь в Антитерористичній операції  в боротьбі з російською агресією та  участь в російсько-українській війні в рядах Збройних Сил України. Старший солдат Роман Гринчишин служив на Донбасі командиром відділення  першого кулеметного взводу роти  вогневої підтримки 24 окремої механізованої бригади військової частини А0998.

     Виконуючи бойове завдання  в районі селища Шуми Торецької міської ради, Бахмутського району, Донецької області загинув Роман 15.11.2023 року. Десять років триває російсько-українська війна. в ній бере велика кількість  досвідчених солдатів та простих громадян, захищаючи Україну, свої сімї та весь український народ. Та на превеликий жаль, не всі повертаються до дому.

     В похоронах військового взяли участь протоієрей отець Олег Фесняк настоятель храму Мучениці Параскеви – П’ятниці Православної Церкви України, отець  Ігор Ліпчанський настоятель храму Святого Дмитрія Української Греко – Католицької Церкви та священики навколишні громад  Долинщини Української Православної Церкви та Української Греко – Католицької Церкви.  В храмі Мучениці Параскеви – Пятниці Православної Церкви України, священики відслужили спільну заупокійну літургію.

   Супроводжуючи тіло покійного до сільського кладовища , звуки оркестру доносили присутнім символи туги і шани полеглого військового Романа. В одночасно завмерло  на кілька хвилин життєдіяльність громади. Сумно дзвонили церковні дзвони храмів, супроводжуючи тіло військового у вічність.

   На кладовищі тіло військового у вічність супроводжували сумні звуки оркестру, заупокійна молитва та промова  священиків, заупокійні пісні церковного хору та салюти військових. Військові Збройних Сил України вручили прапор батькам, яким була накрита домовина, як символ Держави, якій Роман вірно та віддано служив і якою ціною свого  життя захищав його. Під звуки оркестру та церковного хору звучав Гімн України, а домовину з тілом воїна  Романа опустили в землю, а душа його назавжди відійшла у вічність на небеса. Слава Україні! Слава Героям!