вівторок, 27 лютого 2024 р.

Волонтерська допомога

 


  Сьогодні, зібрана допомога  мешканцями  Княжолуцького старостинського округу власним транспортом прямує до односельчан, які беруть активну участь в боях російсько-української війни. До відправки допомоги приєднались мешканці Яворівського та Гошівського старостинських округів Долинської ОТГ. А також фінансово приєднались ті, хто перебуває  за кордоном. Для військових приготовлені домашні страви та випічки, м’ясні  вироби, закуплено ліки та засоби гігієни, виплетені маскувальні сітки та виготовлені окопні свічки. Участь у підготовці відправки, також брали працівники установ та учні ліцею. В добру дорогу волонтерів на передову, прийшли благословити отці місцевих храмів Олег Фесняк та Ігор Ліпчанський.





Наруга над хлібом

 


Сонця промені світили,

Щоб пшеничні колоски,

Зерна повні народили

І народи світу в достань,

Ситі хлібом були.

 

Десять років в чорноземах

України виростає,

Як рашистський воїн,

Вогнем зброї дошкуляє,

А вона все проростає.

 

І лани пшеничні,

Україну прикрашають,

Світ кругом дивують,

Урожаєм хліба,

До себе чарують.

 

Ворог паростки свої пускає,

В Польщі зрадників купляє,

Щоб Україну задавити

І зерно пшеничне,

В себе зупинити.

 

Зерно вони висипали

І не чистими ногами,

Теж його топтали,

Та забули як колись,

Кусок хліба у світу благали.

 

А ні зброя, ні хлібна блокада,

Україну не злякати,

Скільки літ неволі, у війні тривати,

Та Україну вільну,

Тобі враже не здолати.



Творчі Генії Сучасності

 


14.02.2024 року в  столиці України місто Київ, за підтримки громадської організації «Динаміка успіху» проходив міжнародний конкурс мистецтв  «Творчі Генії Сучасності». Конкурс проходив з метою підтримки миру та територіальної цілісності  в Україні, відродження , збереження та розвитку національної культури. У пятій віковій категорії, в номінації  авторська поезія, прочитав авторський вірш Іван Проців  під назвою «Сумна звістка», який присвячується посмертно односельчанину Герою Збройних Сил України, який загинув в боях під час російсько-української війни Фединяку Віталію Михайловичу. За участь в конкурсі Іван Проців отримав другу Премію та нагороджений Дипломом.

субота, 24 лютого 2024 р.

Зерно війни

 


Пшеничне поле проростало,

В чорноземах України виростало,

Хлібороби, кровю й потом поливали

І від зброї окупанта вберігали,

Зерно з поля бою забирали.

 

Та не знали колоски,

Як його топтати будуть,

Польські демонстранти,

Прапором СРСР махати,

Путіна до себе призивати.

 

Польська влада спить й дрімає,

Час щоденно він свій гає,

Коли ворог у нутрі,

Проникає до крові,

Біль несе українцям у душі.

 

Зерно хліба для українців,

Дуже дороге,

Поруч з золотом його він береже,

Українці голод добре пам’ятають,

Ціну зерна добре знають.

 

 

 

Знайте браття ви поляки,

Українцям руку треба жати,

Свої сили обєднати,

Окупантів з України,

Геть до раші гнати.

 

Людей в Україні, окупант вбиває,

Шлях військовий прокладає,

Силу свою й зброю наростає,

До країн Європи,

Війська свої наближає.





пʼятниця, 23 лютого 2024 р.

Вшанування пам'яті їмості Ганни Довжанської

 


  За часовою традицією сьогодні  священослужителі та віряна храму Мучениці Параскеви-П’ятниці Православної Церкви України Княжолуцького старостинського округу Долинської ОТГ, віддали дев’ять після смерті їмості Ганни. Дотримання цього обряду є дуже важливим не тільки з боку віросповідування, але й для душевного спокою та рівноваги сім’ї Довжанської.

   Присутні  в храмі отці разом з родиною померлої та вірянами, ще не підготовленого Богом шляху до новопреставленої померлої, молилися  разом і просили у Бога , ангелів помилувати душу померлої.

   Після літургії, разом  молилися на могилі покійної їмості Ганни. Її душа, яка покинула цей світ з надією на воскресіння, проходить свій шлях після смерті. Кожна молитва за нею сприяє швидкому очищенню та наближенню життя  до вічного щастя і сприйняття обличчя Божого.









середа, 21 лютого 2024 р.

Ми віримо в перемогу

 


  Щоб розвіяти сумніви у перемогу в російсько-українській  війні і підтвердити свої сили підтримки Збройних Сил України, сьогодні 20 лютого в День 10-ї річниці початку загарбницької війни рашистської навили проти українського народу, зійшлись само організатори благодійної Різдвяної акції по збору коштів для придбання двох БПЛА DJI MAYIC -3 для військової частини 2250 Західного Територіального Управління Національної Гвардії, члени церковного хору храму Святої Мучениці Параскеви-П’ятниці ПЦУ, що в селі Княжолука Калуського району Івано-Франківської області Іван Проців, Марія та Ольга Надіївські, Марія Дидяк, Любов Фединяк, Надія Шимків, Мирослави Беляк, Надії Могитич, Тетяни Вецьків, Ярослава Паламарова, група дівчат: Вікторія Кібель, Вікторія Ковердан, Юлія Пастух, Христина Титиш, Юлія Волковецька, Софія Винник, які  долучалися до підтримки  благодійної Різдвяної акції та благодійники Боднар Аделіна Володимирівна – 6 років і Боднар Дем’яну Володимировичу – 4 роки, які також зробили свій внесок до благодійної Різдвяної акції за присутністю старости села Галини Лужної.

        Придбання двох БПЛА DJI MAYIC -3, є продовженням місії  погиблих Героїв ЗСУ Ігоря Івановича Денисіва, Ярослава Анатолійовича Мельника, Віталія Михайловича Фединяка, Володимира Івановича Шумського, Віталія Анатолійовича Бондарука, Романа Михайловича ГринчишинаА також  допомога всім нашим військовим, які беруть сьогодні активну участь у боротьбі з ворогом в загарбницькій російсько-українській війні.

       Сьогодні два БПЛА DJI MAYIC – відправляються до військової частини 2250 Західного Територіального Управління Національної Гвардії














вівторок, 20 лютого 2024 р.

10-та річниця Дня пам'яті Героїв Небесної сотні

 


      Сьогодні 20 лютого, мешканці Княжолуцького старостинського округу Долинської ОТГ разом з всіма народами України, уже в десяте  відзначають  День памяті  Героїв Небесної сотні. Саме  в ці дні під час Революції Гідності відбулося  протистояння між українським народом і тодішнім проросійським режимом, сягнуло свого піка. Народ повстав за не покорення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову  від багатовекторності у зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України як демократичної  європейської країни заплачено дуже велику ціну- людські життя. 20 лютого-день жалоби, якого пов’язано із загибеллю людей під час Революції Гідності та на початку російської агресії на сході України і одночасно  закликає вшанувати не смерть, а боротьбу за вільне життя, жертовність і відвагу.

       До памятного знаку Небесної сотні та Героїв ЗСУ зібралися віряни села, отець Олег Фесняк, староста Галина Лужна, вчителі та учні ліцею. В присутності процесії з церковним хором служили панахиду віку спочилих у визвольній боротьбі з окупантами в російсько-українській війні. В своїй промові отець та староста згадали полеглих за долю України, їх сімї та родини. Пам'ять Героїв вшанували хвилиною мовчання. Учні ліцею читали вірші та спогади про тих, хто віддав своє життя за ради миру і  світлого неба, за тих, хто сьогодні продовжує протистояти ворогу в російсько-українській війні. Ми всі знаємо і твердо впевнені, що рашистська зброя була спрямована вперше проти незалежної України не в лютому 2022 року, і не навесні 2014, а у січні та лютому 2014 року, коли у середмісті Києва від вогнепальних поранень і газового отруєння гинули активісти Майдану. Староста дякувала присутнім за їхню повагу до військових, за турботу в тилу, за взаєморозуміння та за згуртованість в наданні допомоги Збройним Силам України.









 

 

 

субота, 17 лютого 2024 р.

Дорогою у вічність

 


17.02.2024 р.Похоронили імость Ганну Довжанську на сільському кладовищі поряд з могилою отця Михайла Довжанського. В похоронах взяли участь отці храмів Долинського, Вигодського, Витвицького та Болехівського диканатів. Провести її у вічність, також  прийшли рідні і друзі, віряни села та навколишніх сіл. Похорони проходили в супроводі церковного хору села храму Святої Мучениці Параскеви-Пятниці Православної Церкви України Вічна їй пам’ять, нехай Господь оселить душу її в пристінках Царства Небесного, де всі праведники спочивають.